Sportoviště a zázemí

Mapa areálu

Tělovýchovná jednota je vlastníkem rozsáhlého sportovního areálu na Varenské ulici v Moravské Ostravě, kde provozujeme 10 antukových tenisových kurtů, 3 antukové nohejbalové nebo volejbalové kurty, beach volejbalové centrum (možno využít i pro beach fotbal) se 4 pískovými kurty, bazénem, barem a tribunou pro 500 diváků, 3 dráhy pro petanque, kroketové hřiště, 3 stanoviště pro ruské kuželky, zahradní šachy a putting green pro nácvik krátké golfové hry.
Mapa areálu

Badmintonová hala

Hala s japexovým povrchem se 4 kurty, kterou je možno dále využít pro tenis, futsal a volejbal.
Badmintonová hala

Beach centrum

Pěkný areál tvoří čtyři beachvolejbalové kurty s bazénem, možnost přebudování na beachfotbal, beachbadminton a beachházenou; tribuna pro 500 diváků. Areál je osvětlen i pro noční využití.
Beach centrum

Tenisové kurty

10 antukových kurtů, včetně cvičné stěny.
Tenisové kurty

Sauna - rehabilitace

Sauna pro 8 osob, masáže + baňkování, 2 hydromasážní vany včetně perličkových koupelí.
Sauna - rehabilitace

Hala míčových sportů

Nabízí všestranné využití převážně pro volejbal, basketbal, házenou, florbal, futsal atd., s hledištěm až pro 600 diváků.
Hala míčových sportů

Hala stolního tenisu

Hala s možností úpravy pro hru na osmi stolech. Hlediště pro cca 100 diváků.
Hala stolního tenisu

Hala judo

Hala sloužící pro bojová umění – Judo, Aikido, Ju-jitsu. Je zde umístěno 144 nových žíněnek, které tvoří dvě tatami.
Hala judo

Squash

Jeden zděný kurt, povrch parkety. K dispozici i bar. Možno uspořádat menší soukromé akce.
Squash

Putting green

Jedná se o golfové hříště s tréninkovými plochami pro puttování a krátké přihrávky.
Putting green

Venkovní sportoviště

Kroketové hřiště, tři hřiště na petangue, tři sektory kuželek, tréninkové hřiště pro krátký golf (putting green) a obří zahradní šachy.
Venkovní sportoviště

Golfové hřiště

Golfový areál Šilheřovice - 18-ti jamkové hřiště, jehož dominantou je Rotschildův zámek, je umístěno v zámeckém parku s množstvím velmi vzácných starých stromů z celého světa.
Golfové hřiště

Gymnastická hala

Halu využívá Ostravská univerzita - katedra TV pro své posluchače, dále zde probíhá sportovní i moderní gymnastika, aerobik, jóga apod.
Gymnastická hala

Posilovna

Nabízíme novou modernizovanou posilovnu 100 m2 pro muže i ženy, juniory i seniory.
Posilovna

Ubytování

Ubytovna s celoročním provozem pro nenáročné. Kapacita ubytovny je 21 lůžek, sociální zařízení (sprchy a WC) jsou přístupná na patře.
Ubytování

Restaurace

Nově zrekonstruovaná restaurace nabízí snídaně, obědy, večeře, uspořádání oslav, firemních akcí atd.
Restaurace
Zveřejněno 17.09.2017

Zveme všechny příznivce stolního tenisu v pátek 22.9. v 18.00 hod. na domácí zápas Extraligy mužů.

V pátek TJ Ostrava KST  - TTC Ostrava 2016

Články a další podrobnosti na: http://stis.ping-pong.cz

 

Přijďte povzbudit naše hráče.

Zveřejněno 11.09.2017

V neděli 24.9.2017 proběhne v areálu TJ Ostrava 17. ročník Velké ceny Ostravy v judu mládeže.

Turnaje se zúčastni oddíly mladých judistů z  České, Polské a Slovenské republiky,  kteří v soubojích ukážou co mají natrénováno.

Zveme všechny příznivce juda. 

 

Zveřejněno 05.09.2017

V Ostravě ve sportovním areálu Tělovýchovné jednoty Ostrava proběhne od 7.9. - 9.9.2017

12. ročník mezinárodního turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2017 - Para Table Tennis, kterého se zúčastní 152 sportovců a 46 členů realizačních týmů z 27 zemí.

Od vzniku turnaje v roce 1995 je hlavním zájmem organizátorů umožnit co největšímu počtu českých postižených stolních tenistů porovnat výkonnost se sportovci jiných států. Nominovaných je 26 hráčů z České republiky.

http://czechopenostrava.com/ nebo www.ipttc.org/upload/results/files/. Podrobné informace, články a fotogalerie na: https://www.facebook.com/czechopenostrava

 Kompletní galerie >>

Zveřejněno 14.08.2017

FINÁLE Beachvolejbalových lig 2017

V pátek 24.8. proběhne 7. kolo pátečních klání Beachvolejbalé noční ligy od 18.30 hodin, v sobotu 25.8. Beachvolejbalové ligy smíšených dvojic nad 40 let od 9.00 hodin. a v neděli 26.7. Beachvolejbalové ligy smíšených dvojic od 9.00 hodin.

Zúčastnit se mohou dvojice bez rozdílu pohlaví a věku a také registrování hráči (hráčky) beachvolejbalu, kteří nejsou v žebříčku ABV pro rok 2016 do 10. místa, ostatní bez omezení.

Milovníci beachvolejbalu i povzbuzující příznivci si je mohou opět užít do sytosti.

Další informace najdete v propozicích

Přihlašujte se prostřednictvím portálu pohodlne.info

Zveřejněno 31.07.2017

BEACHVOLEJBALOVÁ LIGA - 16. ročník

V pátek 11.8. proběhne 6. kolo pátečních klání Beachvolejbalé noční ligy od 18.30 hodin, v sobotu 12.8. Beachvolejbalové ligy smíšených dvojic nad 40 let od 9.00 hodin. a v neděli 13.7. Beachvolejbalové ligy smíšených dvojic od 9.00 hodin.

Zúčastnit se mohou dvojice bez rozdílu pohlaví a věku a také registrování hráči (hráčky) beachvolejbalu, kteří nejsou v žebříčku ABV pro rok 2016 do 10. místa, ostatní bez omezení.

Milovníci beachvolejbalu i povzbuzující příznivci si je mohou opět užít do sytosti.

Další informace najdete v propozicích

Přihlašujte se prostřednictvím portálu pohodlne.info

Zveřejněno 12.06.2017

Hledáte pro děti na prázdniny zábavný program?

Chcete aby o děti bylo dobře postaráno? Máme pro Vás řešení!

Již 5. rokem proběhnou v našem Sportovním areálu Varenská příměstské tábory pro děti ve věku 6 – 12 let. Pro děti je připraven bohatý program v podobě výuky a zdokonalování široké škály sportovních her, řešení logických a bojových úloh, pořádání výletů a mnoho dalších aktivit.

Při vedrech mají k dispozici bazén, při dešti sportovní haly a klubovny.

 

10. – 14. 7. 2017 – OBSAZENO,   17. – 21. 7. 2017 – OBSAZENO,   24. – 28. 7. 2017 – OBSAZENO,   31. 7. – 4. 8. 2017 – OBSAZENO.

 Informace vč. Online přihlášky na stránkách www.prazdninyvostrave.cz

Zveřejněno 01.05.2017

Oznamujeme, že po zimní přestávce od úterý 4.4.2017 jsme zahájili letní sezónu na putting greenu pro zájemce o krátkou golfovou hru ve sportovním areálu na Varenské.

Od pondělí 1.5.2017 jsme zahájili letní sezónu tenisových kurtů a beach areálu.

Objednávky a provozní doba jsou součástí rezervačního systému všech sportovišť a služeb poskytovaných TJ Ostrava. https://jdemenato.cz/reservation/portalsearchcalendar/2903764/TJ-Ostrava

 

Zveřejněno 27.03.2017

Od poloviny května se rozšíří časové možnosti pro využívání sportovní haly o rozměrech 30 x 15 x 6 m s parketovým povrchem, šatnami, případně dalším zařízením (posilovna, sauna, masáže) na Varenské ul.

Přijímáme předběžné požadavky škol, klubů, družstev či skupin na její pravidelné využívání a pro určení základního charakteru haly (např. pro gymnastiku, aerobic, mažoretky, nácviky na sokolský slet, pro florbalovou nebo volejbalovou přípravku, pro bojové sporty s pevně položeným tatami , pro stolní tenisty, pro badmintonové kurty nebo …???). Pro uskladnění objemného sportovního nářadí nutno zabrat část cvičné plochy.

Cena za hodinu využití bude odvozena od pronájmů hal či tělocvičen srovnatelných rozměrů.

Zájemci o dlouhodobé pravidelné pronájmy mohou zasílat své požadavky na e-mail sport@tjostrava.cz s uvedením sportovní disciplíny, týdenní časové poptávky a potřebného vybavení nebo volat na tel.č. 596 634 261.  

 

 

Zveřejněno 20.03.2017

Rekonstrukce jezírka

Již 17 let slouží k prvnímu seznámení s golfem, k tréninkům i k sportovně společenským turnajům putting green ve Sportovním areálu Varenská. Letošní zimu již nevydržela fólie v jezírku, kterou jsme museli vyměnit. Nejen kvůli golfistům, ale také kvůli leknínům a rybičkám. Ty se však nového domova nedočkaly, neboť během rekonstrukce je ze sudu vylovili občané, kteří žijí v přesvědčení, že ze soukromého majetku členů TJ Ostrava si mohou vzít cokoliv.

Kluby

zpátky nahoru

Níže jsou uvedeny kluby pod hlavičkou TJ Ostrava. Po rozkliknutí se dozvíte podrobnosti o každém z klubů.

Golf

Volejbal

Volejbalový klub

Judo

Judo klub

Stolní tenis

Klub stolního tenisu

Zápas

Plavání

Klub plavání

Šachy

Šachový klub

Jóga

Klub jógy

Tenis

Klub tenisu

Služby

zpátky nahoru

Organizování sportovních dnů pro dospělé i děti

Zájemci si mohou objednat na sportovním úseku TJ Ostrava veškerou přípravu, organizaci a zabezpečení soutěží v našem sportovním areál.

Nabízíme mnoho sportovních disciplín: volejbal, badminton, tenis, squash, futsal, beachvolejbal, basketbal, nohejbal, házená, stolní tenis, golf, petangue, kroket, šachy, ruské kuželky a případně zajistíme i další netradiční sporty.

Pronájem sportovišť

Možnost dlouhodobého nebo jednorázového pronájmu sportovišť.

Sportovní soustředění

Nabízíme uspořádání sportovního soustředění. K dispozici celý sportovní areál, ubytovna, restaurace s celodenním provozem.

Sauna

Nabízí prohřívárnu pro 8 osob, bazén a odpočívárnu s občerstvením.

Regenerace

Nabízí 2 hydromasážní vany, zdravotní a sportovní masáže, baňkování.

Výuka juda

Kurzy pro mladé zájemce o bojová umění se zaměřením na judo.

Klubovny

V našich dvou klubovnách je možno uspořádat turnaje v šachách i jiných deskových hrách, semináře, školení i různé oslavy. Restaurace v areálu.

Reklama

Nabízíme možnost prezentace Vaší společnosti na reklamních panelech v našich sportovních zařízeních (i při televizních přenosech z extraligových utkání), nebo na sportovním oblečení vybraných družstev sportovních klubů naší TJ (extraligové volejbalistky – ženy, juniorky, kadetky; extraligoví stolní tenisté - muži).

Golfové kurzy pro začátečníky

Nabízíme instruktáž o golfové hře, výklad pravidel, získání základních herních dovedností na tréninkové louce pod odborným vedením profesionálních trenérů. Základní golfové vybavení lze zapůjčit. Kurz je možno zakončit získáním Zelené karty = oprávnění ke hře na golfových hříštích.

Lekcí je možno absolvovat buď s dojížděním nebo pobytově (ubytování a stravování v hotelu v Šilheřovicích)

Příměstský sportovní tábor

Týdenní (pondělí až pátek) tábor pro děti, s každodenním nástupem do 8.00 hod a ukončením v 16.00 hod, se zaměřením na všeobecný sportovní výcvik (basketbal, tenis, stolní tenis, volejbal, beachvolejbal, nohejbal, sebeobrana, badminton, petanque, kroket, tábornictví). Strava: svačina, oběd, pitný režim.

Ubytování

Ubytovna s celoročním provozem pro nenáročné. Kapacita ubytovny je 21 lůžek, k dispozici jsou 4 dvoulůžkové, 3 třílůžkové a jeden čtyřlůžkový pokoj. Sociální zařízení (sprchy a WC) jsou přístupná na patře. Pro náročnějšího hosta je připraven komfortně vybavený apartmán pro 2 až 3 osoby (sociální zařízení, kuchyňka, televize, internet).

Restaurace

Nově zrekonstruovaná restarace nabízí snídaně, obědy, večeře, uspořádání oslav, firemních akcí atd.