Park Golf Club Ostrava

Golfový klub je finančně podporován statutárním městem Ostrava.

Golfový klub je finančně podporován Moravskoslezským krajem.

Historie

Iniciátorem myšlenky založení golfového klubu na Ostravsku byl ing. Jan Cieslar, který se s golfem seznámil během svých léčebných pobytů v Mariánských Lázních. Více než 10 let se zabýval myšlenkou postavit hřiště i na Ostravsku – po hledání v podhůří Beskyd a v okolí Ostravy padla nakonec volba na zámecký park v Šilheřovicích. Díky velkému pochopení tehdejšího vedení podniku Nová Huť se mohlo v roce 1968 skutečně začít stavět. Práce postupovaly tak rychle, že již na podzim v roce 1970 mohl být uspořádán 1. ročník „Ostravského turnaje“, který přilákal celou tehdejší českou hráčskou i funkcionářskou špičku. Golfový areál, jehož dominantou je Rotschildův zámek, je umístěn v zámeckém parku s množstvím velmi vzácných starých stromů přivezených sem z celého světa.

Provozní doba recepce/hřiště

Recepce » Pondělí–neděle     8:00 - 16:00