Historie

Kanoistika vznikla jako oddíl vodních sportů při TJ již v roce 1953. Její základnou se od počátku stala loděnice na řece Opavě v Děhylově (okr. Opava), která kanoistice a rekreaci slouží dodnes. Vedle vlastní loděnice stojí restaurace, rekreační chata „Nataša“, klubovna a hudební pavilon. Na břehu je k dispozici hřiště a louka, takže z původní loděnice se v letním období stává živé rekreační středisko. Jeho výhodná poloha mezi Porubou a Hlučínem, blízkost nádraží ČD a přímé napojení na mezinárodní cyklistickou stezku každoročně zvyšuje jeho oblibu mezi širokou veřejností.

Kanoisté TJ NH dosáhli mnoha sortovních úspěchů. Na konci padesátých let na mistrovství světa na divoké vodě reprezentovali bratři MĚŠŤANOVÉ, manželé VÝTISKOVI, Milan SVOBODA. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let vedle startů v běžných vodáckých soutěžích a závodech se mnozí členové klubu začali specializovat na prvosjezdy vysokohorských řek v Himalájích, Jižní Americe a Africe.

Po odchodu starší generace se kanoisté TJ NH soustředili na práci s mládeží. Podařilo se jim prosadit do mládežnických reprezentačních kádrů slalomáře CVIKLA s ELINGEREM, úspěšní byli bratři ŠVEJDOVÉ na C2, či kajakáři a pozdější mistři, sourozenci KNEBLOVI.

V současné době se daří nejlépe žákům MASLAŇÁKOVI Tomáši, bratrancům WALOSZKOVÝM a Janě BIČOVSKÉ, kteří se ve většině případů umístí na předních místech.

Hana Kneblová
Předseda klubu
mobil » +420 732 314 436

Tréninky

Bližší informace u předsedy klubu.