Historie

Klub plavání se vyprofiloval v TJ NOVÁ HUŤ až v roce 1962. Plavce oddíl získával především náborem na ostravských základních školách.

Od roku 1964 se program klubu soustředil především na zimní plavecké závody v ledové vodě, které získal na oblibě a zúčastňovali se jich otužilci nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí.

V sedmdesátých letech se plavecký klub zaměřil na výuku plavání nejmenších. Pod vedením řady kvalitních trenérů (Palatý, Klein, Volný, Uhrová) vyrostli nejmladší plavci tak, že v roce 1973 postoupili do plavecké divize.

Po několikaleté odmlce se hlavní aktivity plaveckého klubu soustředily na pořádání plaveckých kurzů pro neplavce, anebo na kurzy zdravotního plavání (vadné držení těla, narušená motorika atd.).

Aktuální akce

Výukové plavecké kurzy pro neplavce, které jsou určené pro děti od 4 do 15 let. Tyto kurzy pobíhají vždy ve středu od 17.00 do 18.00 v bazénu ZŠ Gen. Píky v Mor. Ostravě. Začínáme v polovině září.

Mgr. Ludmila Uhrová
prezidentka klubu