Klub stolního tenisu je finančně podporován statutárním městem Ostrava.

Klub stolního tenisu je finančně podporován  Moravskoslezským krajem.

Historie a současnost klubu

Klub stolního tenisu TJ Ostrava KST je nástupcem tradičního a úspěšného klubu TJ NH Ostrava založeného v roce 1952, který patří mezi nejstarší a nejúspěšnější kluby v České republice. V letošní sezóně slaví 60. výročí od svého vzniku. Mezi jeho největší úspěchy z poslední doby patří postup do čtvrtfinále Poháru Mistrů v roce 1997, čtvrtfinále Poháru ETTU 1998, vítězství v Poháru Intercup v roce 1993, titul Mistra ČR družstev v roce 1996 a 1998 a vítězství v Českém poháru v roce 1995 a 1997. Během let zde působila řada reprezentantů ČR jako Klásek, Karásek, Čihák, Demek, Košťál, Štěpánek, Javůrek Petr, Vožický, Bindač, Prokopcov či Mistr světa ve smíšené čtyřhře Číňan Qin Zhi Jian. Ostrava bývala vždy baštou stolního tenisu v České republice a v minulosti zde působilo v Extralize mužů sedm týmů z deseti. V současnosti zůstal TJ Ostrava KST jediným, profesionálně vedeným klubem na území města Ostravy. Generace hráčů všech těchto klubů zde ale zůstala a přestože většina z nich dnes hraje v zahraničních klubech, trénují v naší herně a můžou tak předávat svou kvalitu a zkušenosti našim mladým hráčům. Klub má kompletní strukturu soutěží od vrcholového sportu až po rekreační. Tréninky jsou vedeny po skupinách ve vyhrazených časech pod vedením kvalitních trenérů. V klubu působí jedno z pěti vybraných Střediskových center mládeže v ČR, které je zřízeno Českou asociací stolního tenisu a jsou v něm připravováni reprezentanti ve věku 10-20 let. Klub je schopen organizovat turnaje vrcholového sportu, jako např. Mistrovství ČR družstev juniorů, Teichertův memoriál mládeže nebo Czech Open hendikepovaných sportovců, který se zde uskuteční letos v září. Organizujeme ale i soutěže pro amatéry jako 11+1 a herna je v provozu od časných ranních až do pozdních večerních hodin. Kromě vrcholových hráčů zde můžete potkat také hráče nižších kategorií, hobby hráče nebo naše seniory a ve vyhrazených časech si zde může přijít zahrát i kterýkoliv občan města Ostravy.

Současnost finančně

Díky úzké spolupráci s TJ Ostrava se nám podařilo získat granty od Statutárního města Ostrava na Extraligu mužů a na mládež, díky čemuž jsme schopni zajistit chod klubu. Podařilo se nám také zajistit si podporu společností HYUNDAI RELY, YASAKA, STAVEBNÍ A INVESTORSKÉ NOVINY, HYDROSPOR, ČESKÁ PRŮMYSLOVÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA a VÝTAHY OSTRAVA. Mediálním partnerem klubu je HITRÁDIO ORION. Věříme, že počet našich partnerů bude i nadále narůstat. Od České asociace stolního tenisu jsme získali dotaci na SCM mládeže, která je potvrzena i pro letošní sezónu. Podařilo se nám získat finance za prodej svých odchovanců i pronájem haly dalším subjektům. Díky všem těmto aktivitám je rozpočet klubu pro tuto sezónu naplňen. Jeho výše umožňuje existenci klubu, zachování herny stolního tenisu a stabilizaci klubu. Neumožňuje již ale sestavení takového extraligového týmu, který by byl reálně schopen bojovat o medaile.

Budoucnost a představy rozvoje klubu

Prezidium klubu si klade za cíl vrátit tomuto klubu pozice, na které byl zvyklý a dostat ho zpět na výsluní českého stolního tenisu. Prvořadou prioritou je pro nás přitom orientace na výchovu mládeže a sestavení kvalitního extraligového týmu. Dobře si uvědomujeme, že jsme opravdu posledním profesionálním klubem stolního tenisu v Ostravě a hráče pro extraligový tým si musíme vychovávat sami. K tomu jsou ale potřeba finance. Nabízíme proto našim dalším, potencionálním partnerům reklamní prostory v hale, na dresech, kraťasech, teplákových soupravách, banerech při televizních utkáních apod. Extraliga mužů má podepsánu smlouvu s ČT4, z každého kole bude přenášen 45-minutový záznam jednoho vybraného zápasu, který bude dále 3x v různých časech opakován. Je velice pravděpodobné, že i náš tým se takto během sezóny 2-3x dostane do tohoto výběru, což skýtá našim partnerům velice dobrou možnost reklamy za velice zajímavých finančních podmínek. Našim cílem ale nejsou pouze medaile a tituly. Chceme zde vytvořit živý klub, ve kterém se budou potkávat vrcholoví sportovci, hráči nižších soutěží, senioři i amatérští hráči, kteří se budou vzájemně respektovat, pomáhat si, cítit se v něm příjemně, a pro které bude ctí i radostí být jeho členem.

Miroslav_Bindac
Ing. Miroslav Bindač
Prezident klubu stolního tenisu TJ Ostrava KST

• MČR 2014