Volejbalový klub je finančně podporován statutárním městem Ostrava.

Volejbalový klub je finančně podporován Moravskoslezským krajem.

Historie

Volejbalový klub byl jedním z 11 oddílů, které vznikly hned při založení ZSJ Ocel NHKG, předchůdce dnešní TJ Ostrava.  30. 4. 1975 byla otevřená Hala mládeže na Gajdošové ulici, od té doby základna mládežnického volejbalu. V roce 2000 byly naše mladé volejbalistky Ivana Plchotová a Tereza Matuzsková členkami zlatého týmu na mistrovství Evropy juniorek. Volejbalistky několikrát postoupily a sestoupily z I. ligy. Od roku 2003 hrají nepřetržitě nejvyšší soutěž - extraligu. A hned v následující sezóně získaly největší úspěch - 4. místo. Po roce 2006 získávají velké úspěchy hlavně mládežnické kategorie, tři stříbrné medaile v extralize juniorek i kadetek, v kadetkách ještě dvě bronzové a vrcholem byla zlatá medaile z roku 2010!!! Ve stejném roce a přesně deset let po úspěchu dvojice Plchotová, Matuszková získaly na mistrovství Evropy juniorek tentokrát bronzové medaile naše hráčky Martina Michalíková a Kristýna Lindovská. Od roku 2013 je na vzestupu i extraligový tým žen, který obsadil v sezóně 2014/15 čtvrté místo a v sezóně 2015/16 se nejdříve dostal do finále Českého poháru, kde po boji prohrál s Prostějovem a poté získal v extralize žen i první bronzovou medaili v historii klubu!!!

Stálý nábor

Baví vás volejbal a chtěli byste se zlepšovat?

Chtěli byste vyměnit hravý režim kroužků za atmosféru správného sportovního klubu?
Pokud ano, přijďte si vyzkoušet trénink s mladšími žákyněmi pod vedením zkušených trenérů.

Informace u trenérů:
Radek Brzobohatý, tel.: 737 664 952, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  - tréninky: Hala Mládeže, Gajdošova 1893/16, Ostrava
Ondřej Šimák, tel.: 731 704 682, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  - tréninky: Stará Bělá - Sokolovna
Petra Jennelová, tel.: 607 893 877, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  - tréninky: Hala míčových sportů, Varenská 40 a, Ostrava
Iveta Krátká, tel.: 776 130 461, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  - tréninky: Tělocvična Sport. gym. D. a E. Zátopkových, Volgogradská 2631/6, Ostrava - Zábřeh

Mgr. Miloš Matula
manažer klubu
mobil » +420 602 549 522

Zdeněk Pommer
trenér extraligy žen
mobil: + 420 602 625 330

Mgr. Jiří Kozel