Turnaj o Křišťálovou vázu

Volejbalový klub Tělovýchovné jednoty Ostrava pořádal ve dnech 3.-4.1. 2015 již 21. ročník mezinárodního turnaje „O Křišťálovou vázu“ za podpory Statutárního města Ostravy. Účast na něm o tradičním prvním víkendovém termínu v novém roce znamená pro většinu týmů setkání po vánočních prázdninách a zahájení vrcholné přípravy před závěrečnými medailovými boji v různých republikových soutěžích Česka i v zahraničí.

Turnaje se letos zúčastnilo 24 týmů dorostenecké kategorie ze čtyř zemí Evropy.  Vůbec poprvé k nám přiletělo družstvo Nimes až z Francie. Šest polských družstev zaručilo kvalitu našich sousedů, kde je volejbal nyní sportem číslo jedna (mistři světa). Slovenský volejbal zastupovala Bratislava a samozřejmě se zúčastnila přední družstva Čech a Moravy.

 Za dva dny se odehrálo 84 utkání ve čtyřech halách na šesti hřištích a diváci mohli sledovat dramatickou podívanou, kde většina zápasů končila až v těsných koncovkách. V semifinále prohrály ostravské juniorky po boji s Francouzkami 1:2, ale v zápase o třetí místo jasně dominovaly nad polskou Varšavou - 2:0. Překvapení turnaje družstvo Přerova, které odvrátilo v semifinále šest mečbolů  s WOLA Varšava a vyhrálo těsně 2:1, pak podlehlo ve finále Nimes stejným rozdílem. Francouzky zvítězily zaslouženě, během celého turnaje nepoznaly hořkost porážky, byť tři zápasy vyhrály v tie-breaku.

Prvních šest družstev a nejlepší kadetské (Španielka Řepy) převzaly na závěr turnaje od ředitele Tělovýchovné jednoty Ostrava Ing. Staníčka a sportovního manažera TJ Ostrava Mgr. Matuly věcné ceny. Dále byly vyhlášeny hráčky All Stars týmu turnaje.

který svou prestiž a popularitu získal díky jeho kvalitnímu organizačnímu zabezpečení a možnostem při využití víceúčelového sportovního areálu pořádající TJ Ostrava. Všechny zúčastněné pozval na XXII. ročník, který se uskuteční opět v tradičním termínu na začátku příštího roku.

Vynikající úroveň jednoho z nejlépe obsazeného turnaje v ČR, kvalitní organizační zabezpečení a možnosti při využití víceúčelového sportovního areálu pořádající TJ Ostrava je dobrou pozvánkou do dalšího ročníku 2016, který se uskuteční opět první víkend v lednu.

Výsledky a podrobnější informace naleznete na:

http://www.volejbal-ostrava.cz/clanky/kristalova-vaza-2015-0

Celkové pořadí:

Vysledky Kristalova vaza 2015.xlsx

Galerie

 Kompletní galerie >>