21.3.2015VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:0 (20,23,15)

22.3.2015 - VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:2 (-23,21,-18,20,14)

25.3.2015 - TJ Ostrava - VK Královo Pole  3:2 (22,18,-23,-22,9)

26.3.2015 - TJ Ostrava - VK Královo Pole  3:1 (-11,22,22,20)

28.3.2015VK Královo Pole – TJ Ostrava  1:3 (19.-23,-17,-23)

O víkendu v prvním utkání play-off KP Brno porazilo TJ Ostravu 3:0 (20,23,15), kdy v druhém setu nás rozhodčí připravil o setbol (na záznamu jasně viditelný bod pro nás). Výsledek nemusel být tak jednoznačný. Ve druhém zápase play-off odváděly hráčky TJ Ostrava opět skvělý výkon: KP Brno - TJ Ostrava 3:2 (-23,21,-18,20,14), takže jejich troufalost musela paní rozhodčí v pátém setu za stavu 14:14 usměrnit odpískáním neoprávněného autu (podobně jako v sobotu). Renomovaný zahraniční trenér Brna, stojící na úrovni čáry 3m od dopadajícího míče, svou gestikulací dopomohl tomuto rozhodnutí, čímž popřel všechny teorie čestného sportovního boje a výchovy mládeže k poctivě vydřenému vítězství. Ostravská volejbalová veřejnost oceňuje paní rozhodčí Záhorcovou i trenéra Brna Andre Christopher Gonzalese cenou ANTI FAIR PLAY 2015!

Ve dvou zápasech play-off hraných v Ostravě domácí hráčky předvedly, že i volejbal může být srdeční záležitost a s maximálním odhodláním zvítězily nad VK KP Brno ve středu 3:2 (22,18,-23,-22,9) a ve čtvrtek 3:1 (-10,22,22,20), čímž vyrovnaly stav zápasů na 2:2.

Rozhodující boj o postup byl sveden v sobotu 28.3. v Brně, kde se v této sezóně Ostravankám nepodařilo vyhrát. Tentokrát nezvládly jen závěr prvního setu, další část utkání byla v jejich režii a jejich odhodlání jim přineslo postup do semifinále. Nezapomenutelným zážitkem byla bouřlivá atmosféra vytvořená ostravskými diváky nejen v domácím prostředí, ale i v rozhodujícím zápase v Brně.

Fotky z utkání níže v Galerii, články a další podrobnosti na Facebooku TJ Ostrava.