Z turnaje postižených stolních tenistů 9 medailí pro Česko

V Ostravě ve sportovním areálu Tělovýchovné jednoty Ostrava proběhl 11. ročník mezinárodního turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2015 - Para Table Tennis, kterého se zúčastnilo 154 sportovců a 38 členů realizačních týmů z 26 zemí.

Od vzniku turnaje v roce 1995 je hlavním zájmem organizátorů umožnit co největšímu počtu českých postižených stolních tenistů porovnat výkonnost se sportovci jiných států. Nominovaných 19 hráčů z České republiky vybojovalo devět medailí, z toho byly dva kovy nejcennější, 3 stříbrné a 4 bronzové.

Zlaté medaile získali v soutěži družstev v kategorii TM1-2 (vozíčkáři s největším postižením) dvojice Suchánek-Zvolánek a v kategorii TM6-7 Daniel Horut s Despineux Ben Ashok (BEL). Kromě toho se naši reprezentanti radovali v soutěžích družstev ze stříbrné medaile v TM4, kterou získali Jiří Žák s Vitaliy Popokem (UKR) a bronz v kategorii TFM11 uhráli Marek Chabičovský s Květou Telvákovou.

V jednotlivcích stříbro vybojovali Jiří Suchánek (SM2) a Daniel Horut (SM7). Bronzové medaile si odvezli Martin Zvolánek (SM2), Ivan Karabec (SM10) a Marek Chabičovský (SM11).

Naše ženy tentokrát pro boje o medaile nenašly dostatek sil.

Kompletní výsledky Czech Open 2015 - Para Table Tennis najdete na: http://czechopenostrava.com/playerlist.php nebo www.ipttc.org/upload/results/files/. Podrobné informace, články a fotogalerie na: https://www.facebook.com/czechopenostrava.

Galerie

 Kompletní galerie >>