Mistrovství České republiky družstev mládeže ve stolním tenise se uskutečnilo již po sedmé v řadě ve sportovním areále TJ Ostrava,za podpory statutárního města Ostravy.

Hráči pořádající TJ Ostrava sice rozšířili svou medailovou sbírku z posledních let-starší žáci bronzoví a dorostenci stříbrní-ale tentokrát se počítalo s cennějšími medailemi.

K jednotlivým kategoriím: Ve finále starších žákyň zvítězilo družstvo SKST B.Havířov/Gabriela Štěpánová,Klárka

Witoszová/nad družstvem SKST Vlašim 3:1,na třetím místě se umístilo družstvo Sokola PP Hradec Králové.

Družstvo pořádajícího oddílu/Chovancová Marie,Bajgerová Kristýna/se umístilo na 12.místě,což se dá považovat za pěkný výsledek vzhledem k tomu,že byly nominovány až jako čtvrté náhradnice.

 V kategorii st.,žáků  zvítězilo překvapivě,ale zcela zaslouženě nenasazené družstvo SK Přerov/Petr Olejník,Adam,Soukup,Dalibor Skopal/nad družstvem SokolaPP Hradec Králové 3:2. Hráči TJ Ostrava KST/Tomáš Martinko,František Onderka,Šimon Bělík/nasazenou pozici č.1 neobhájili a získali bronzové medaile po vítězství nad SKST B.Havířov 3:2.

V kategorii dorostenek zvítězilo družstvo SKST Hodonín/Markéta Ševčíková,Solomija Bratejko/nad SKST B.Havířovem 3:0.Třetí skončilo družstvo SKST Vlašim.

Mezi dorostenci si vybojovala účast dvě družstva TJ Ostrava KST.Družstvo B/Plachta,Vašíček,Bělík,Valošek/obsadilo výborné 5.místo,když nejlepším hráčem byl Plachta s jedinou porážkou. Družstvo A bylo nasazeno jako č.1/Patrik Klos,Jiří Martinko,František Onderka/postoupilo do finále po výledcích 3:0.Ve finále podlehli po

nepřesvědčivých výkonech  družstvu SKST Baníku Havířov 2:3.S velkým nasazením bojující hráči Havířova zvítězili zcela zaslouženě.Ve finále byl rozhodující osobou Vojta Rozinek,který získal dva body,třetí bod uhrál Jan Gorecki.

Smůlu měl ve finále Matěj Siwiec,který neproměnil ve finále v utkání s Klosem 5 mečbolů.Při tom měl rozhodující podíl na postupu družstva Havířova do finále,když v semifinále získal dva body.

Pořadatelé z TJ Ostrava vytviřili pro všechny účastníky výborné podmínky a družstva,která se umístila na medailových pozicích odměnila nejen tradičním pohárem,diplomem a medailemi/věnovanéČAST/ale každý medailista i trenér obdržel plaketu se svým umístěním,tričko se znakem M ČR a řadu upomínkových předmětů se znakem Ostrava.

 

Galerie

 Kompletní galerie >>