Badmintonový turnaj „Létající košík“ – turnaj čtyřhry

Létající košík – turnaje v badmintonu

Poslední dubnový víkend bylo na TJ Varenská opravdu živo, nejen že se uskutečnilo MČR starších žaček ve volejbale, byl turnaj v padelu, ale proběhl i „Létající košík“!

První ročník badmintonového turnaje „Létající košík“ je úspěšně za námi! Od prvotní myšlenky pořádat tento turnaj uplynul pouhý měsíc, a i přesto projevilo obrovský zájem mnoho badmintonových nadšenců. Pod dozorem ředitele TJO bylo možné sledovat opravdu fascinující výkony soutěžících. Většina hráčů byla místních a pravidelně docházejících v odpoledních hodinách k nám na Varenskou. Turnaje se zúčastnili jak muži, tak i ženy, a to ve vyrovnaném poměru. Pro soutěžící byly nachystány cenné odměny, jejichž hlavním sponzorem se stal Adam Janečka, provozovatel areálové restaurace a beach baru, který je také zapáleným badmintonovým hráčem.

Po mnoha strhujících zápasech a velké finálové bitvě nakonec zvítězil tým Petry Piechurové!

Druhé místo obsadil tým Adama Janečky se svým otcem. Třetí místo si vybojoval „domácí tým z volejbalu“ Marcela Kopečného se svým herním partnerem. Na čtvrtém místě se umístil pedagog z domovské OSU pan Pacut s manželkou. Budeme velice rádi, když se z „Létajícího košíku“ stane tradice!

A co je ještě nového v plánu?

V plánu už jsou jak jednorázové turnaje, tak i badmintonová liga. Na léto se chystá další novinka, která rovněž potěší raketové hráče, a to konkrétně tenisty. Během července a srpna se plánují turnaje ve čtyřhrách, příp. ve dvouhře. Areál nabízí k těmto turnajům výborné zázemí v podobě 10 kurtů, z toho 8 antukových a 2 s umělou trávou. Do budoucna je plánováno předávání medailí a cen do nové zrekonstruované restaurace, která bude taky sloužit všem hráčům jako odpočinkové místo.

Za TJ Ostrava, Ing. Tomáš Plaček, Ph.D.