klub

stolního tenisu

Přejít na web tjostravakst.cz

Přejít na Facebook profil

Klub stolního tenisu je finančně podporován statutárním městem Ostrava.

Klub stolního tenisu je finančně podporován  Moravskoslezským krajem.

Klub stolního tenisu TJ Ostrava KST je nástupcem tradičního a úspěšného klubu TJ NH Ostrava založeného v roce 1952. Patří mezi nejstarší a nejúspěšnější kluby v České republice a mezi jeho největší úspěchy patří postup do čtvrtfinále Poháru Mistrů v roce 1997, čtvrtfinále Poháru ETTU 1998, vítězství v Poháru Intercup v roce 1993, titul Mistra ČR družstev v roce 1996 a 1998 a vítězství v Českém poháru v roce 1995 a 1997. Během let zde působila řada reprezentantů ČR jako Čihák, Klásek, Bindač, Karásek, Demek, Košťál, Štěpánek, Javůrek Petr, Vožický, Prokopcov, či Mistr světa ve smíšené čtyřhře, Číňan Qin Zhi Jian.

Současnost

Ostrava bývala vždy baštou stolního tenisu v České republice, kdy v minulosti zde působilo v Extralize mužů sedm týmů z deseti. V současnosti zůstal TJ Ostrava KST jedním ze dvou posledních, profesionálně vedených klubů na území města Ostravy. Klub má kompletní strukturu soutěží od vrcholového sportu až po rekreační. Tréninky jsou vedeny po skupinách, ve vyhrazených časech, pod vedením kvalitních trenérů. V klubu působí vybrané Sportovní centrum mládeže zřízené Českou asociací stolního tenisu, ve kterém jsou připravováni reprezentanti ve věku 10-21 let. Klub je schopen organizovat turnaje vrcholového sportu, jako např. Mistrovství ČR družstev juniorů nebo tradiční Teichertův memoriál. Spolu s TJ Ostrava se podílí na organizaci celosvětového turnaje PARA Czech Open. Herna je v provozu od ranních do večerních hodin a vedle vrcholových hráčů zde můžete potkat také hráče nižších kategorií, hobby hráče nebo naše seniory.

Budoucnost a představy rozvoje klubu

Prezidium klubu si klade za cíl udržet klub na stávajících pozicích a pokusit se bojovat o medaile v Extralize mužů i žen. Prvořadou prioritou je pro nás ale orientace na výchovu mládeže a jejich postupné začleňování do extraligových týmů. Našim cílem přitom nejsou pouze medaile a tituly. Chceme zde mít živý klub, ve kterém budou žít v symbióze vrcholoví sportovci, hráči nižších soutěží, senioři i hobby hráči, kteří se budou vzájemně respektovat, pomáhat si, cítit se v něm příjemně, a pro které bude ctí i radostí být jeho členem.

Ing. Miroslav Bindač

Prezident klubu stolního tenisu TJ Ostrava KST